Bajkał Ice Trip

Bajkał Ice Trip

Witaj!

Na naszym wesołym blogu znajdziesz wspaniałe historie z Rosji, ale nie przejmuj się, nie tylko.

Jeździmy na rowerach po największym kraju świata, a potem piszemy o tym poniżej. Ale nie o przejechanych kilometrach i przebitych dętkach, bo to nudne. Mówimy jak jest, albo jak było kiedyś. Teraz będziemy pisać sporo o Bajkale i Syberii, bo właśnie stamtąd wróciliśmy. Tak, tak, w marcu 2013 budowaliśmy pomnik własnej próżności, jadąc ponad 900 km po zamrożonym największym zbiorniku wody pitnej na świecie. było fajnie i zimno, o czym możesz przeczytać we wpisach poniżej.

 

O wyprawie Bajkał Ice Trip:

W co się bawić Zimą?

Ale po co?

Bajkał jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, a w lecie już tam byliśmy. Strasznie przeszkadzały komary. A jak Syberia, to przecież musi być zimno! W lecie Bajkału objechać się nie da, bo nie ma dróg. Poza tym naprawdę lubimy jeździć rowerami.

 A kim jesteście?

 Jesteśmy Kubą i Wichrem. Mamy po dwadzieścia parę lat, przed sobą cały świat i życia szmat, żeby go poznawać. Ale wolimy nie tracić czasu. Rowerem zjeździliśmy pół Europy, trochę Azji, a od kilku lat zawzięliśmy się na Rosję. Doturlaliśmy się już m.in. za krąg polarny, do Murmańska. Tam też było zimno.

 Misja?

Wyprawa bez misji i wzniosłego celu jest dziś tylko zwykłą wycieczką. Dlatego mamy zamiar stanąć na pierwszej linii walki z globalnym ociepleniem, przy okazji promując turystykę rowerową, w szczególności w Rosji. Wyprawę dedykujemy wielkim Polakom, którzy swoje życie oddali badaniom Syberii. Zwrócimy uwagę na liczne zagrożenia ekologiczne, które czyhają na czystość bajkalskich wód. W końcu ekologia to podstawa. Chcemy dorzucić tez kilka kamyczków do zasypania muru niechęci między naszymi bratnimi narodami.

 A tak naprawdę to po prostu lubimy jeździć rowerami.