BAJKAŁ ICE TRIP

Witamy na stronie Rowerowa Rosja.

Jeżeli tu trafiłeś, zapewne jesteś miłośnikiem podróży i turystyki rowerowej, podobnie jak my.

Już od wielu lat zwiedzamy Europę (i nie tylko) na rowerze. Jechaliśmy pod wiatr na Estońskich wyspach, z wiatrem na Ukraińskich stepach, po polnych drogach Litwy i autostradach w Macedonii. Dętki pękały nam z gorąca w Chorwacji i zamarzały z zimna za kołem polarnym. Przeżyliśmy setki strasznych i śmiesznych przygód i ciągle nam mało!

Od kilku lat zawzięliśmy się na Rosję, bo to kraj duży i jest gdzie jeździć. Dodatkowym smaczkiem jest całkowity brak zapasowych dętek, gdy są potrzebne, oraz bagna i komary. W 2008 roku Kuba samotnie pojechał z okolic jeziora Bajkał (Ułan Ude) do Mongolii (Ułan Bator). W 2011 wesoła trójka przejechała z Petersburga do Murmańska, śladami kanału Białomorskiego, gułagu, bagien i ludzi pierwotnych. Ostatnio natomiast przejechaliśmy (Kuba i Wicher) najgłębsze jezioro świata na rowerze. ponad 900km po lodzie, na mrozie do -35. Było przednio 🙂

Zapraszamy do poczytania arcyciekawych relacji z Bajkału, tekstów z wyprawy na Północ Rosji i innych takich. A najlepiej to oglądać zdjęcia zdjęcia zdjęcia!!!

Tu są relacje z poprzednich wypraw. W dziale Media znajdziecie artykuły z podróży, nie tylko rowerowych, a także jakieś audycje radiowe, filmiki i inne duperele.

Dla leniuszków, którzy nie lubią za dużo czytać, przygotowaliśmy jeszcze przed wyjazdem super-extra profesjonalny spot, w którym wyłuszczamy krótko i dobitnie całą ideę:

Relacje z Bajkału:

tu historyjka o tym, jak jest, gdy jest zimno

13.1-Edit-Edit

  a tu o tym, jak wzbudzamy szok i przerażenie

szok i przerażenie

 i jeszcze o pociągu.

DSC_8026

Ale resztę to już sobie sami znajdźcie:)