Prezentacje, spotkania

Podróżujemy dla siebie, ale doświadczeniami i wiedzą chcemy się dzielić z innymi. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prelekcji, warsztatów i najróżniejszego rodzaju spotkań sprawia, że jesteśmy w stanie zadowolić każdego. Nasze prezentacje są wesołe, ale i merytoryczne. Prezentujemy wiedzę, jakiej nie znajdziesz w masowych mediach, podaną w pasjonujący sposób.

Występowaliśmy na spotkaniach biznesowych, imprezach incentive, szkoleniach motywacyjnych, w przedszkolach, szkołach, uniwersytetach, klubach seniora, niesłyszących, niewidomych, knajpach, domach kultury… a nawet więzieniu! Nasza publika to czasem kilka, a czasem kilka tysięcy osób.

Nasze prelekcje się podobają – galeria nagród stale się powiększa:) Wygraliśmy m.in. festiwale w Poznaniu (Na szagę i Śladami Marzeń), Wrocławiu (Ogólnopolskie Spotkania Podróżników Rowerowych), Olsztynie (Kormorany), Białymstoku (ToTuToTam), Zielonej Górze (Zielone Globy), w Gdyni Grand Prix za najlepsze zdjęcie Fotoglob (Kolosy), w Krakowie nominację za Podróż Roku (3 Żywioły).

Pokazujemy zdjęcia i filmy na światowym poziomie, na co dowodem są nagrody w największych światowych konkursach fotograficznych – m.in. Travel Photographer of The Year, Sony World Photography Awards czy Siena International Photo Awards.

Dzielenie się swoją pasją to niesamowita frajda, a kontakt na żywo z publicznością daje wielkiego kopa i motywację, by ciągnąć ten wózek dalej, dlatego jeśli chcesz, byśmy zagościli w Twojej miejscowości, po prostu napisz do nas!

 

Opowiadamy nie tylko o Rosji i nie tylko o rowerach. Oto pokazy, które prezentujemy najczęściej:

Greenland Ice Trip – w marcu 2016 jako pierwsi Polacy przejechaliśmy rowerami kawał Grenlandii. Jest pięknie! Zresztą, polecam zobaczyć trailer pokazu 🙂

Koniec Rewolucji, czyli rowerowa Kuba – znowu wycieczka rowerowa, ale rowery w tym pokazie prawie nie występują. To chyba najbardziej fotogeniczny kraj świata i szkoda tracić czasu na spoconych rowerzystów 🙂 Jest za to dużo o kulturze, historii, a przede wszystkim pełnej absurdów i paradoksów współczesności Perły Karaibów.

Bajkał Ice Trip – o zamarzniętym Bajkale na rowerze

Wyprawa na drugi niezdobyty szczyt świata, Labuche Kang III – jesienią 2016 brałem udział w wyprawie narodowej na leżący w Himalajach siedmiotysięcznik. To drugi najwyższy (7250m) niezdobyty, a w praktyce obecnie najwyższy możliwy do zdobycia szczyt Ziemi.

Afganistan, czyli zabawy z bronią Afganistan jakiego nie zobaczycie w telewizji

Na Osi Zła – Podróż autostopem przez Azję Centralną, Iran, oraz iracki turecki Kurdystan

Rowerowa Rosja – o podróżach rowerowych, nie tylko po Rosji

Bajkał i okolice, czyli Syberia dla zaawansowanych

Podróże po krajach, których nie ma – o Górskim Karabachu i Abchazji (Kaukaz)

Dzieciaki Świata – prezentacja skierowana do najmłodszych. Pokazujemy, jak żyją dzieci w różnych zakątkach świata, czym różnią się ich prawa i obowiązki od naszych, jak się bawią i…pracują.

Syberia – nieludzka ziemia? – pokaz, w którym skupiam się na historyczno – kulturowych zagadnieniach związanych z Syberią, szczególnie na historii Polaków zsyłanych tu w XIX i XX wieku. Czy słyszałeś o polskim powstaniu na Syberii? Czy wiesz, co stara cyganka przepowiedziała Piłsudskiemu, gdy mieszkał w kolonii księży (i skąd się wzięły jego słynne wąsy)? Dlaczego imię Jana Czerskiego nosi kilka gór, łańcuchów górskich i jedno miasto w Rosji? jak wyglądały najsłynniejsze ucieczki z Sybiru? Oraz wiele innych ciekawostek związanych z tą niezwykła krainą, wzbogaconych o niesamowite fotografie i bogate osobiste doświadczenia autora.

Uchodźcy – temat na czasie, ale nie pod publiczkę 🙂 Pokaz jest pokłosiem reportażu, jaki robiłem w lutym 2105 w obozach dla uchodźców w Iraku. Tłumaczę, dlaczego wybuchła wojna w Syrii, skąd się wzięło Państwo Islamskie, kto za nim stoi i dlaczego są tak silni. Staram się też nakreślić niezwykle skomplikowaną sytuację w regionie i wyjaśnić fenomen obecnej masowej migracji do Europy. Po i w trakcie tego pokazu wychodzą naprawdę ciekawe dyskusje, a publika na pewno dowie się paru zaskakujących faktów. Przykładowe zdjęcia TU.

Dostępna też wersja “light” dla dzieci – koncentruję się na pokazaniu ich rówieśników z krajów ogarniętych wojną – jak sobie radzą, jakie mają marzenia, z czego się cieszą, do czego tęsknią? Pokaz, choć porusza trudny temat, jest optymistyczny, bez drastycznych i depresyjnych scen, jednocześnie pobudzając dzieciaki do myślenia o Innych.

Kuksay Peak o pierwszym polskim wejściu na górę Kuksay Tagh w Chinach (7184m) plus Kirgistan i Chiny.

Odmienne Stany – najlepsze smaczki ze wszystkich krajów Azji Centralnej – Kazachstanu (potyczki z milicjantami łasymi na łapówki), Uzbekistanu (bajkowe Samarkanda, Buchara i Chiwa oraz wyschnięte Morze Aralaskie), Tadżykistanu (niesamowici ludzie, niesamowite krajobrazy i górskie historie), Turkmenistanu (o tym kraju napiszę kiedyś książkę, zupełnie inny świat) i Kirgistanu (co się dzieje gdy odpada od samochodu koło w trakcie jazdy, Czupakabra, Dżuma, konie i wspaniałe krajobrazy)

Rewolucja na Ukrainie – zdjęcia i filmy z Majdanu, który odwiedzałem w czasie trwania rewolucji trzykrotnie

Na imię mi ekstremum – co ciągnie ludzi w miejsca, w które pchać się nie powinni? Jaką radość można czerpać z ryzykowania życia, odmrażania członków, doprowadzania się na skraj wyczerpania? Po co to wszystko? Jak zmienia się ludzki organizm pod wpływem ekstremalnych warunków? Jak zmienia się psychika? Oparta na doświadczeniach własnych, znajomych i literaturze opowieść o sytuacjach, w których wolelibyśmy się nie znaleźć.

 

NAJBLIŻSZE POKAZY

…możesz sprawdzić po prawej stronie u góry 🙂

bajkał, bajkal, grenlandia, afganistan, rosja, syberia, greenand, nepal, tybet, himlaje, bliski wschod, iran, irak

 

Leave a Reply